| DianaaGabrielaa a întrebat:

Am nevoie de nişte idei pentru o scrisoare adresată unui prieten în care să-i prezentăm o întâmplare din viaţa noastră cu final fericit. Am câteva idei, dar vreau mai multe păreri, adică să ştiu depre ce să o fac. (este o temă)

Răspuns Câştigător
| Patrykya777 a răspuns:

Poți descrie clasica mini-excursie prin pădure, sau poți dezvolta ide gen : "Am intrat în curtea vecinii bătrâne care era plecată temporar de acasă. Noi neavând idei de distracție, ne-am gândit să ne jucăm de-a hoții și în momentul forțării ușii de la intrare câinele ei năzdrăvan a evadat în strada largă. După câteva căutări, într-un sfârșit l-am găsit ducându-l în curtea vecinei și ea sosind după un timp acasă nu avea nicio idee despre ce s-a întâmplat." Dacă ai ceva preferințe, sau idei, spune-mi că poate te pot ajuta.

| DianaaGabrielaa explică (pentru Patrykya777):

Păi pot să scriu până la partea cu ˝momentul forțării ușii de la intrare câinele ei năzdrăvan a evadat˝, şi pot continua cu :... a evadat şi a vrut să ne atace, dar prietenul meu X, a sărit gardul. Am încercat şi, dar nu am reuşit. X mi-a întis mâna şi am scăpat... Şi voi pune un final de genul ˝ ce bine că am scăpat fără vânătăi˝. E bine aşa?

| Patrykya777 a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Da. E foarte bine.

3 răspunsuri:
| cm21q a răspuns:

Păi...poţi să zici că eşti intr-o excursie sau că ai fost sau in tabăra şi că ai auzit un ygomot ciudat, dar te-ai gîndit la prietenia dintre tine şi (prietenul tău) şi ai trecut peste, sau ceva de genu'.
Sper că te-am ajutat.