| Davicu a întrebat:

Am o bicicleta DHS, 450 lei, din bazar cu frana pe disc, intrebarea mea este, din greseala intr-o zi am scapat ulei pe disc, iar de atunci le tin de forma. Se poate face ceva pentru a fi frana la fel de rezistenta ca inainte? se poate unge cu ceva discu? ( l-am sters cu servetelele de N ori, tot asa e )Dau fundita pentru raspunsuri.
Poza cu discul. http://bp1.blogger.com/......a+fata.jpg

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Curata cu benzina si o carpa. Ar trebui scoase si cele doua placute care preseaza.

1 răspuns:
| Davicu explică:

Multumesc !