| bogdan_1803 a întrebat:

Am o bicicleta velors enduro cu frana pe disc pe fata si pe spate in v. Cea pe disc nu stiu ce are ca nu tine deloc.Am strans frana, am sters placutele si discu dar e geaba.Va rog spuneti-mi ce sa fac plsss.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt si eu am o enduro, si de cand am luat-o am avut aceeasi problema cu frana fata, dar am rezolvat-o putin mai durbig grin
-am inceput prin a pune frana si pedala pana vezi ca se intareste.
-am scos placutele si le-am dat cu un smirghel fin(de disc nu m-am atins!)
-apoi am apropriat placutele de disc( cea din stanga mai putin si cea din dreapta mai mult)
Concluzia:
Acum, cum pun frana, ma da in cap!laughing

| IngerulNoptii a răspuns:

Du-o la un service!winking