| Lor3naXD a întrebat:

Am o camasa si am pete de pix cu gel pe ea. am bagat-o la clor si nu am scos petele de pe ea am spalat-o si cu venish si tot nu am reusit sa curat pixul de pe ea. daca aveti o solutie va implor sa mi-o spuneti. multumesc.

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca si cu spirt (alcool sanitar), eu asa scot petele de pasta obisnuita, cele cu gel nu sunt sigura, dar incercarea moarte n-are...

| ViVi a răspuns:

Intr-un recipient de apa calduta in care versi un pliculet de Vanish. apoi ii speli cu Omo, care este cel mai bun detergent din comert(pe verificate), la o masina de spalat automata, de preferat, 40 -50 grade. mult succes, sper sa mearga.

| ViVi a răspuns:

Dupa cate stiu eu pixul iese cu spirt (alcool sanitar), sau cu acetona...
Multa bafta...

asa am auzit

| marga09 a răspuns:

Incearca cu niste alcool incolor, tuica, palinca nu stiu exact care sunt incoloretongue dar iti garantez ca iese ca am patit-o si eu! bafta!

| Lor3naXD explică:

Multumesc mult

| danny105 a răspuns:

Daca n-a iesit nici cu Vanish, suntem pierduti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O speli bine bine. dupa aia iei o foarfeca si tai peticul cu pata.mergi la mama si spui ups... mi s-a rupt camasa mama. imi trebuie una noua. si gata s-a rezolvat.ai mei copii asa fac.nu le e prea clar cum de sunt aceleasi camasi dar reparate.mama lor e confectioner textile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu cum! Dai cu niste spirt pe ea si apoi ii dai foc apoi din 2 in 2 minute dai cu niste FIXATIV pentru a intretine focul eventual ii dai si cu niste benzina sa arda mai bine

| julia33 a răspuns:

Fixativ de par... la mine a functionat.