| Carolina1972 a întrebat:

TPU! Am băgat la spălat un trening roșu și l-am scos cu niște pete albastru închis. L-am băgat iarăși la spălat de 3 ori și tot nu au ieșit petele. Am pus vanish l-am pus din nou la spălat și la fel petele sunt tot acolo. Ce ma fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| userjune90 a răspuns:

Salut! Am pățit aceeași chestie și din proprie experinta am făcut la fel ca tine, și tot acolo au rămas...
Depinde foarte mult și materialul hainei, bineînțeles...am încercat la o bluza subțire de vara cu dero, am pus pe deasupra petelor, am întins peste toată zona și nu am băgat la spălat, am lăsat ceva timp și după am băgat, însă nu știu dacă va merge la tine...
Vanish-ul e printre cele mai bune, dar nu înțeleg de ce nu au ieșit petele. Cel mai probabil s-au imbinat culorile de la trening cu o alta haina de culoarea petelor "puternica" din punctul asta de vedere...
Încearcă te rog ce am zis, este o soluție, însă nu cea mai buna, ai grija și sper sa fie ok!

| userjune90 a răspuns (pentru userjune90):

Te rog să ma scuzi, mă grăbisem.
Deasupra petelor*; nu am băgat la spălat*

| Carolina1972 explică (pentru userjune90):

Multumesc frumos! Sper

3 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Le scoți cu foarfeca