| PrintiCristina a întrebat:

Am o colega care numele ei de familie este Amariei.
Ati mai auzit acest nume?

Răspuns Câştigător
| αɳḍϋ a răspuns:

Da si eu am o prietena cu numele de familie Amariei big grin

O cheama Cristinabig grin

Take care[; X]

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Am mai auzit.Este un nume ce provine din Moldova de la sate.Pe timpuri multi erau cu numele Amariei, Amaritei, Adomnitei in satele moldovenesti, de unde provin aceste nume.Acum sunt tot mai rare dar mai exista.

| Betty a răspuns:

Da laughing... e un nume foarte comunlaughing

| mmeee79 a răspuns:

Poate e ea amaralaughing

| AngelSpeed a răspuns:

Tu chiar crezi ca pe noi ne int asta rolling on the floor?

| AndutzaAndu09 a răspuns:

Da

| Andru1996 a răspuns:

Si eu am o colega pe care o cheama Amaneatongue nu e nimic ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am auzit de acest nume de familie.

| bluuuuu a răspuns:

Eu sincer, nu am mai auzit. Dar este un nume foarte frumoshappy