| Carmen a întrebat:

ca sa am acces la internet pe laptopul meu e necesar sa-mi iau modemul de acasa?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Păi dacă e modem fix, cum o să-l iei? Tragi cablurile după tine? Orice laptop are conexiune wireless (fără fir) dacă e nou, dacă e mai vechi bagi un modem mobil în el, toţi providerii au acum, şi Orange, şi Vodafone, şi Cosmote, etc... Dacă ai wireless, mergi la Control Panel, Network connections, Wireless connections şi acolo o să găseşti o reţea sau mai multe, depinde câte sunt prin zonă... Cel mai bine ar fi să mergi într-un McDonald's, ăştia au internet gratis, acolo poţi să-l testezi. Baftă! Cu stimă, Angel.

2 răspunsuri:
| Raluca7761 a răspuns:

Nu.Eu imi iau laptopul cand ma duc la verisorii mei, si ma conectez acolo, fara sa imi iau modemul.

| aliceioana a răspuns:

Mda...dar daca te duci la candva acasa si are laptop si logic ca are si modem poti sa il ceri. dar daca nu, trebuie sa il iei.
daca e dala cu fir... adica firul de la pc atunci nu ai cum