| hitlerus a întrebat:

Cum configurez modemul Huawei HG520s pentru romtelecom sa mearge wireless-ul pentru ca acces la internet ambig grin...

Răspuns Câştigător
| sammiess a răspuns:

Deschizi un browser, intrii pe url-ul de acces la interfata web a routerului (pe http://192.168.0.1 sau http://192.168.1.1) dai parola, cauti wireless, setezi securitate pe WEP sau WPA, bagi o parola si apoi dai Apply.

Apoi ar trebui sa iti mearga. Mai cauti sa nu fie disabled sau chestii d'astea.

| hitlerus explică (pentru sammiess):

-nu mergebig grin
-am incercat si cu driverul de configurare automata de pe romtelecom.ro dar nu merge nici cu ala,am incercat si cum ai zis tu dar nu merge...
-m-am uitat ii tot pe enable si dinalea
-defect nu e ca pana saptamana trecuta am folosit wireless dar intr-o zi a picat netu, am resetat modemul si l-am configurat iar, dar am uitat cum se configureaza pentru wireless...big grin

| sammiess a răspuns (pentru hitlerus):

Suna de pe fix la 1930 si te vor ajuta ei (adica la romtelecom)!