| Maarriaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre "Super Luna" din seara asta?

Credeti ca va fi cutremur sau ceva grav?

Vreau sa stiu parerea voastra.

4 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Sincer mi-e mie foarte frica eu nu vreau sa cred ca va fi cutremur deci nu vreau sa cred si nici nu trebuie sa cred

| Maria_7883 a răspuns:

Buna Claudia! Pot sa iti garantez ca luna din aceasta searaa asta nu ne va afecta in nici un fel, cum nu au focut-o nici in 2005 si nici in 2008 cand a fost mult mai aproape de pamant! Luna are efectul unui fel de magnet ce nu atrage total asupra pamantului, dar in zonele bien intemeiate nu se inatmpla nimic! Japonia este o tara ce s-a format peste un lac, deci placile tehtonice nu sunt destul de rigide de aceea s-a intamplat aceea catastrofa.In tara noastra luna nu va avea nici un efect!

| GwenS a răspuns:

Se spune ca va fi cutremur pe luna...dar se mai spune ca luna se apropie din ce in ce mai mult de pamant.`.dar cutremurele lunii nu au nici o legatura cu pamantul.cel putin asa cred.

| ellizza a răspuns:

...Cred ca totul va fi ok