| anonim_4396 a întrebat:

Am o jacheta dintr-un material subtire si alb.
Nu am mai purtat-o de vara trecuta si am lasat-o in dulap.
Acum am vazut ca au aparut niste pete galbene pe ea.
Cm pot sa le scot?
Dau fundita pentru cel care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Alion a răspuns:

Pur si simplu o speli, probabil sunt pete de la molii. daca nu iese vezi ca exista o solutie lichisa de la ariel foarte buna si e in jur de 5 lei. mie mi-a scos pete de ulei de motor ars de pe un tricou alb, care e acum ca nou happy bafta! funda?

| anonim_4396 explică (pentru Alion):

Pai si cum se numeste solutia?

| Alion a răspuns (pentru anonim_4396):

Ariel profesional... vezi ca sunt si in bidoane de 750 ml, dar sunt si in plicuelete ( nu stiu gramajul ) pui numai pe pata si lasi sa actioneze. eventual mai freci putin, dupa care bagi in masina de spalat si arata ca noua geaca