| AlexAL275 a întrebat:

Când este mai bine să citești, seara sau dimineața? Eu fac ore după-amiaza.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vrei sa reti ceea ce citesti conteaza sa repeti apoi ceea ce ai citit in zilele urmatoare, daca vrei sa reti pentru cateva zile atunci seara in sesiuni de 30 de minute, somnul este singurul care creaza memoria de lunga durata, practic daca citesti inainte de somn vei retine mai mult

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa citesti ce? Carti? Este bine sa citesti oricand vrei, chiar si cand astepti un mijloc de transport in comun.

Daca te referi la meterie... eu personal recomand sa citesti seara, pentru ca dimineata o sa ramai cu ceva in cap de seara, si este o amintire oarecum de lunga durata, mai lunga decat daca ai invata ceva dimineata si apoi ai merge la ore. Dimineata poti sa repeti in schimb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cel mai bine cand nu iti simti ochii obositi, nu ii forta pentru ca altii nu mai primesti. Daca ai timp poti dimineata, esti mai odihnit si intelegi mai bine. Noaptea la bec nu e prea placut sa citesti. Mai obositor si nu ai randamentul de dimineata