| Valy_8786 a întrebat:

Am o nepoata care va face 17 ani si nu stiu ce sa ii cumpar de ziua ei. Am si eu nevoie de niste idei pentru cadou... va rog!

11 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Depinde si de ce ii place ei, dar uite cateva sugestii:
- un set de aur / argint / bijuterii gen Meli Melo
- bilete la un concert / film / spectacol
- ceva de imbracat, daca te pricepi la cumparaturi pentru fete, dar cel mai bine o rogi sa te insoteasca
- o rama foto digitala
- un album foto cu folie autoadeziva
- un telefon / camera foto / stick / mouse mai deosebit
- o placa de par, daca nu are
- o cutie de bijuterii
- carti, daca ii place sa citeasca
- un DVD original cu filmul ei preferat sau un CD cu o formatie care ii place.
Cam asta mi-a venit acum prin minte, dar tu o cunosti cel mai bine si sunt sigura ca vei gasi ceva potrivit. La multi ani cu anticipatie si sa-ti traiasca! big grin

| adriangabor92 a răspuns:

Bani, masina

| anka a răspuns:

Ai uitat sa spui de ce suma dispui. Depinde ce pasiuni are. Poti sa ii iei albumul de muzica al interpretului preferat, un album foto daca are aparat foto si face multe poze, un rucsac daca e excursionista, carti daca e tocilara, o husa draguta pentru mobil, un stick de date, dar NEAPARAT flori. Ar fi bine daca ai sti care sunt florile ei preferate.

| claudiea79 a răspuns:

Un telefon mobil; blugi; o fusta; un tricou; o duci la coafor sa isi faca pedichiura sau manichiura; sa isi vopseasca parul; ii dai banii sa mearga la pizza; la film sau concert. poti sa ii iei o cutie cu parfum sampon deodorant se gasesc pe la carrefour.bijuterii daca ii plac.cd cu cintaretul preferat.; sandale sau adidasi; daca ai banii multi poti sa ii iei o garsoniera sa aiba casa ei investesti in viitorul ei.sa aiba un loc al ei sa nu depinda de nimeni parintii barbatii sa nu traiasca cu grija zilei de miine. im ziua de azi tinerii nu isi pot lua case cum era pe vremea lui ceausescu le dadea de la servici.acum stau cu chirie sau pe unde apuca... daca nu ai banii asa multi poti sa ii iei o carte sau dulciuri un balsam de par o vopsea daca se vopseste.

| denisa20 a răspuns:

Se pare ca ai primit niste raspunsuri foarte folositoare dar eu zic sa nu ii iei haine ca poate nu nimeresti marimea poate nu-i place si... Mai bine cumparai niste bijuterii si un buchet de 17 trandafiri.

| DeepInDarkness a răspuns:

CEL MAI SIMPLU:un ceas sau un set cu un colier, cercei si inel

| yuyubarbie19 a răspuns:

Pt ca si sora mea a implinit 17 ani eu iti recomand:
Un top ca sa scrie esti cea mai buna nepoata sau sa scrie 17 ani
Un ursulet mare de plus
Poti sa dai comanda de un tablou cu poza ei care sa scrie esti cea mai buna nepoata sau 17 decenii din viata ta
Un set de bijuteri
O rochie draguta si cool
O pereche de tenisi shik colorati
O pereche de blugi cool
Un animal de casa cum ar fi un hamster, o pisica, un catel, pesti, papagali, canari
Si chiar ceva mai scump cum ar fi:Un telefon sau un laptop

| Jack_5106 a răspuns:

Ai putea sa-i cumperi un lantisor sau o bratara... ceva pe care sa-l poarte cu drag si in acelasi timp sa-i aminteasca de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un top
un urs de plus

un catel adevarat

o pernuta pe care scrie i love you
un colier

cercei de argint

o pereche de pantaloni

pur si simplu bani

| lollitha a răspuns:

Un top
un urs de plus

un catel adevarat

o pernuta pe care scrie i love you
un colier

cercei de argint

o pereche de pantaloni

pur si simplu bani