| Vasyle21 a întrebat:

Am o problema. cand am intrat astazi pe facebook imi arata urmatoarea eroare
Suspicious activity has been detected on your Facebook account and it has been temporarily suspended as a security precaution. It is likely that your account was compromised as a result of entering your password on a website designed to look like Facebook. This type of attack is known as phishing.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Pai, nu prea ai ce face. sad Poate un hacker-as te-ar putea ajuta putin.winking Dar nu-ti fa griji pentru ca suspendarile nu se fac pe termen lung, am primit si eu suspendari din acestea dar au fost revocate in cateva zile, deci. nu ai de ce sa iti faci probleme, timpul le va rezolva pe toate! Bucura-te de sarbatori si nici nu iti vei da seama ce repede au trecut zilele, si iti vei gasi account-ul deblocat! :* FUNDA?

9 răspunsuri:
| BUBULINA a răspuns:

Ia incearca sa trimiti o cerere de prietenie, nu o sa mearga si o sa iti spuna ca timp de 30 de zile nu vei mai putea trimite cereri de prietenie

| BUBULINA a răspuns:

Si nici msg nu poti sa dai la cei care nu-i ai in lista, ia incerca, ai fost suspendat din cauza ca ai trimis o cerere de prietenie si cineva a respins cererea cu nu acum pe urma apare Cerere ascunsă. O cunoşti pe... în afara site-ului Facebook? DA NU
daca a apasat pe nu va aparerea asa Mulţumim. Această persoană nu va mai putea să-ţi trimită cereri de prietenie. Anulează. si automat este suspendata timp de 30 de zile

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau

Spune ca cineva a incercat sa iti intre in cont, undeva trebuie sa iti scrie ca poti schimba parola!
Daca nu, incearca sa dai la setari daca te lasa. Daca tot nu reusesti cand intri pe pagina apasa butonul: Print Screen cel de langa Scroll lock si apoi mergi la paint si apasa Ctrl si V in acelasi timp, salvezi poza la Save as si in desktop sau undeva unde sa o gasesti mai usor si arata-ne sa te putem ghida.

| introduaicinumele a răspuns:

S-ar putea ca un mic "hacker" sa se joace cu contul nou happy s-ar putea sa incerce sa-ti afle parola happy ai putea sa ti-o schimbi dupa ce isi revine Facebook-ul. Cele mai tari parole sunt cele de minim 12 caractere cu litere mici, litere mari, cifre si caractere speciale happy

| NevastuicAaA a răspuns:

A incercat cineva sa iti spaga parola.De obicei dau si o harta unde se afla atacatorul(din ce oras este).
Ai optiunea sa iti schimbi parola sau sa o lasi tot asta.

| ERIS a răspuns:

Pai cred ca n-ai prea fost cuminte pe facebook de zice "...suspended as a security precaution"!
Sau poate fi doar o defectiune aparuta temporar la facebook...
Ori dai F5 de mai multe ori, sau astepti pana te poti reloga vreo 24 de ore, iar daca dupa 24 de ore inseamna ca n-ai fost cuminte si ti-au sters contul!
Bafta!
FUNDA?

| Florina66677 a răspuns:

Nu stiu... probabil ca ai trimis cerere de prietenie mai multor prieteni sau ai trimis multe mesaje... sigur iti va reveni la normal facebook-ul in cateva zile si eu am patit de mai multe ori asta

| Vasyle21 explică:

Multumesc dar astept sa vad din ce cauza a fost suspendat contul si dau funda la una dintre voi pentru ca nu pot da la amandoua laughing

| Vasyle21 explică:

Eu mi-am schimbat parola... acum astept sa-si revina facebookul. nu inteleg ca n-am facut nimic rau pe fblaughing