| koool a întrebat:

Am o problema, cand merg cu rolele dau mult din maini mai ales cand simt ca imi pierd echilibru, si ma cracanez mult, nu am mult de cand merg cu patinele, vreo 4 saptamani si nu am cazut niciodata, doar atata mai am sa nu ma cracanez si sa nu mai dau din maini.
fundita la raspunsul cel mai buuun.

Răspuns Câştigător
| Byclick a răspuns:

Ok, s-o luam cu inceputul, banuiesc ca doar mergi (fara scheme), incerca sa iti mentii echilibrul cu ajutorul picioarelor si al corpului, tine mainile la spate sau in buzunare sa te obisnuiesti. Ca sa nu te mai cracanezi trebuie sa inveti sa stai cat mai mult intr-un singur picior in timp ce mergi, si sa nu fie indreptat catre exterior.
Exista si posibilitatea ca rolele sa nu fie bine stranse pe picior in cazul in care sunt facute foarte mult din material si putin din plastic, in acest caz strange sireturile, cataramele, scaiul la maxim.
In timp, vei avansa si vei vrea sa incerci scheme, recomand echipament de protectie cotiere si manusi. daca esti pe cale sa cazi pe fata sa cazi ca in pozitia de Flotari, iar daca cazi pe spate se ocupa cotierele si manusile. Un alt sfat ar fi sa exersezi foarte mult mersul, viteza, si mersul cu spate(intoarcerea in viteza), etc inainte sa faci scari sau sarituri happywinking sper ca am fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| Simyx a răspuns:

Eu vreau sa te anunt ca atunci cand te dai cu rolele e bine sa dai din maini, pentru ca iti faci avaaaaaaaaaaanthappy

Sa te cracanezihee hee, nu e chiar indicat dar daca te ajuta in vreun fel chiar te rog sa nu te dezveti.

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Salut Alex care ii intrebarea? Si eu ma dau cu rolele de 3 aniwinkingPresupun ca te intrebi cum sa nu mai dai din maini asa mult si sa te cracanezi a?laughingTe dai doar de 4 saptamani cu timpul o sa reusesti sa nu mai dai din mainiwinkingfi atent la tine la miscarile tale cand te dai si corecteazatewinkingnu e asa mare chestie...

| amage a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Incearca un exercitiu: in timp ce mergi tine mainile pe langa corp si nu te panica daca iti pierzi echilibrul. Picioarele la fel, incearca sa le apropii si in cateva zile te obisnuiesti. Dar cel mai bine ar fi sa ai pe cineva langa tine, care sa te tina daca vei cadeahappy Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o fi pasare si nu sti?!

Lasa sportul asta si mergi pe bicicleta. iti trebuie talent sa faci ceva.
Tot ce faci acum este sa copiezi pe alti care merg bine pe role.
Sau ar mai fi sa incerci rolele cu cele 4 roti nu cele liniar(care le ai tu).