| cosminache a întrebat:

Am o problema. Eu fac vloguri pe YouTube si am primit un mesaj de la cineva care imi spune ca fac niste videouri bune dar e in engleza, iar vlogurile mele sunt in romana. Si nu am subtitrare. Imi spune ca am probleme cu subscriberii si ca pot sa fac mai multi cu un site. Si mi-a dat un link, dar nu vreau sa intru, am o presimtire proasta. E subyoutube.com. Ce credeti?

1 răspuns:
| wforweirdo a răspuns:

E căcat. Nu intra. Dacă ai face videouri în engleză ai avea mai mulţi subscriberi.
Eu cu două fete din SUA, una din Marea Britanie şi una din Canada, ne-am făcut un collab channel, unde postam în fiecare zi câte un video, în fiecare săptămână altă temă de discutat. Da oricum numai vreo 4 săptămâni a ţinut iar apoi am şters contul, dar ce vreau să zic e că în vreo 3 zile am strâns peste 30 de subscriberi. Nu ştiu de unde veneau, dar tot primeam comentarii şi dălea. Deci, dacă faci în engleză ai mai multe şanse. Şi vorbeşte despre chestii interesante, nu ceva banal.