| IceCreamDoll a întrebat:

Buna,
Am o problema mare cu pc-ul, cand il deschid imi apare un meniu cu safe mode, safe mode with networking si imi scrie mai sus: we apologize for the inconvenience but windows did not start successfully a recent hardware or software chage might have caused this.
If your computer stopped responding restardet unexpectedly or was automatically shut down to protect files and folders choose last known good configuration to revert to the most recent settings that worked.
Dupa ce scrie toate alea acolo si eu dau enter pe last known good configuration mi se restarteaza singur. Ce are? Ce sa-i fac?

7 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Incearca sa-l pornesti in Safe Mode. Daca merge, da un restart in mod normal. Daca nici in Safe mode nu merge...nu stiu cum te descurci la o verificare "chkdsk c: /r "din meniul cd-ului de instalare Windows (prima optiune de reparare) sau a doua optiune-repararea Windows-ului.

| Sandilau a răspuns:

Daca ai facut vreun backup la windows de cand l-ai instalat incearca sa il folosesti. Daca nu ai facut atunci va trebui sa reinstalezi windows-ul.

| JahBless a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Ii bagi windowsul din nou.I-ai luat curentul in loc sa ii daio shutdown sau s-a oprit curentul in timp ce lucrai si pc-ul nu a mai avut timp sa-si salveze datele. ii faci o reformatare doar a partiei C. Sper ca te-am ajutat.

| georgik99 a răspuns:

In meniu ala cu safe mode vezi daca e Disable restart on system failure. Dai pe aia si daca se inchide iti da un mesaj de eroare. Aia va fi problema ta. Daca e un fisier sau mai multe lipsa din windows, ai putea sa-i dau "Repair". Asta daca ai un CD cu versiunea actuala de Windows. daca nu ai, fa rost. Va trebui sa dai un REPAIR daca vrei sa pastrezi fisierele vechi sau sa-l reformatezi daca vrei un Windows proaspat. Concluzie: Nu se poate rezolva decat cu un repair.

| Windswept a răspuns:

Mmmda.Intra in meniul avansat si apasa pe disable automatic restart at system failure.Vei vedea ca iti va aparea un ecran albastru cu numele erorii :Unmountable_Boot_volume.Asta inseamna ca trebuie reformatat, si ti s-a sters tot din /:C deci numai ai ce recupera decat din /big grin sau /:E.

| Al3xutzu93 a răspuns:

Cand apara windous ca se incarca http://i33.tinypic.com/2d2ap2b.jpg dai restart la pc si dupa ii dai start windous normal daca nu merge nici asa trebuie reinstalezi windous-ul din nou,,, Bafta