| victoas a întrebat:

Am o problema! Unii oameni tot fac glume pe seama parului meu cret. Cum ar trebui sa le raspund pentru a le intoarce raspunsul? Nimanui nu-i place sa fie luam la misto! Astept raspuns. Multmesc anticipat!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fa si tu misto de ei, spune-le ca tu ai parul cret, dar ei au mintea creata. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratează-i tu cu indiferență și ai să vezi ce bine va fi pentru tine.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Este adevarat :nimanui nu-i place sa fie luat la misto! Dar misto-ul asta poate fi facut si in gluma, fara rea credinta, in acest caz raspunde tot c-o gluma. In cazul in care misto-ul este rautacios, cea mai inteleapta atitudine ar fi sa ignori persoana nedandu-i satisfactia unei reactii de raspuns din partea ta.

| fashionaddict a răspuns:

Nu trebuie sa le raspunzi si tu inapoi. Din contra.Nu ii lasa sa vada ca te-au ranit deoarece o vor face in continuare.
Ignora-i.Este un gest matur din care rezulta ca nu dai 2 bani pe parerea lor.

| babyangel a răspuns:

E bine sa ai mintea creata, cica cu cat e mai creata cu atat esti mai destept:p o stii paia cu "cap patrat si minte-n colturi"? o poti folosiiwinking

| crackiswack a răspuns:

Plezneste-i mortal!

| SuperGirl8 a răspuns:

Si eu am parul cret si ma mandresc cu asta...Ar trebuie sa le spui sa-si vada de viata lor... Tie sa-ti placa.nu lor`winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si un coleg de-al meu ce coincidenta laughing
pai ori zile ca sa te-ai nascut discuta cu ei fara misto ca alfel te iau si ei si dupa aia e mai naspa SAU tunde-te scurt asa aproape de chelie. e frig stiu nu ma injura DAR oamenii cheliosi nu la piele sa ramana un pic par acolo, is mai smekeri si respectati mai ales la scoala...liceeni...da adultii nu ca astia zic ca-s puscariasi ca aia ca aia da la scoala mai bine la 0. 5 asa nu la 1 ca e lunguiet.
sper ca te-am ajutat dai funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am inteles eu ei fac misto de ceea ce din punctul lor de vedere e la tine un defect - adica parul cret.sunt sigur ca si ei au niste defecte, fa si tu misto pe baza lor. iar in caz ca nu merge, da-le o repliga de genul " ce daca e cret, ca mamelor voastre le place" alte solutii n-am, improvizeaza si fi confident! bafta

| AndreiBebe a răspuns:

Sti ca indiferent daca ai avea parul ondulat, drept sau cret ( in cazul tau ), cretinii ( scuzati expresia, dar nu-i suport pe cei care se leaga degeaba de oameni ) tot vor spune ceva rau la adresa ta. Pentru ca asa sunt ei. Mai redusi. Nu prea ai ce sa le faci. Ignora-i!

| monika_8047 a răspuns:

Eeee, na, toata lumea e creata, unul mai sus, altul mai jos (toti ne-am nascut pe la aia creata ) ha, ha, ha