| numesiprenume0 a întrebat:

Cum sa nu fii luat la misto si cum sa fii tu cel care iei la misto. Problema este ca toata lumea face glume pe seama cuiva, de multe ori mi se intampla sa vad asta. Cum sa nu fiu victima? Cum pot avea o replica pentru replica altcuiva? De exemplu ce replica as putea avea cand un amic ma intreaba: iti place de fata asta?(cu ea de față) Replici prin care sa nu dau un raspuns sigur(nici accept, dar nici refuz). Deci, cum pot avea o replica pentru replica altcuiva pentru a nu fi luat la misto?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul la intrebarea daca iti palec de fata aceea ar trebui sa fie: "bineinteles ca-mi place!" si iei fata de mana si pleci de acolo usor si vesel.
te asigur ca-l va lasa masca pe ala de te intreaba asta, pentru ca se va simtii atat de rusinat ca nu-i va veni sa creada ca te-a intrebat asta.
Dupa ce ajungi la 100 de metrii in afara razei vizuale a acelui coleg, ii zambesti fetei si ii ceri scuze, spunandu-i ca totul a fost o gluma si ca nu vrei sa o superi.
Daca se intampla sa-ti si placa fata, atunci ia-o de mana si spune-i ca iti place de ea, dar nu stiai cum sa-i spui ca ceea ce ai spus mai devereme, chiar este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu replica nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Fraiere tu faci arogante cu mine?'', apoi ii bagi un pumn in gura.

| AdrianTzar a răspuns:

Faptul de a nu replica la acest lucruri este cea mai ințeleaptă decizie, o să vezi asta mai târziu.

| Horusss a răspuns:

Nu tebuuie sa iti pese de ce spun altii tu trebuie sa iti vezi de treaba ta si sa fi indiferent, nu uita indiferenta doare cel mai tare.

| JustAskingBruh a răspuns:

Nu tine de replica tine de personalitate si atitudine. Daca vrei sa nu mai fi luat la misto, adopta o personalitate recalcitranta sau da-le ignor.