| Foca_4528 a întrebat:

Am o rugaminte foarte mare pentru cei de pe TPU.Am de scris tema la mate (geometrie)si profesoara mi-a spus ca daca eu nu imi fac tema atunci iau 2.Am o problema complicata si nu stiu cum sa fac sa o rezolv. Va rog mult ajutati-ma dau fundita, dau orice. Putin ajutor, va rog!

Intr-un triunghi dreptunghic lungimea ipotenuzei este de 20 cm, iar masura unghiului dintre mediana si inaltime dusa din varful unghiului drept este de 30 grade. Aflati lungimea inaltimii

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste-ti mesajele private si confirma te rog!