| BlackCatEye a întrebat:

Am si eu nevoie de chitara si nu ma pricep atat de bine...se pricepe careva si ma poate ajuta cu un magazin ceva sau undeva unde au mai ieftine eu stiu plz help. funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput ai nevoie de una clasica deoarece dc iti cumperi acustica te vor durea degetele si o sa renunti. Dupa cea clasica iti iei acustica (cam in cateva luni sau mai mult). Daca vrei iti poti lua si electrica dar dupa clasica si acustica. Nu se recomanda prima chitara sa fie electrica. O firma buna de chitari este fender. La inceput ai nevoie de profesor. Un site cu tot felul de chitari este Guitar Shop.

3 răspunsuri:
| alecsandor a răspuns:

@ BlackCatEye daca ai nevoie de un profesor in Bucuresti, ma poti contacta:
http://www.lectii-de-chitara.ro/lectii-de-chitara-guitar-lessons/

De asemenea, pot veni cu tine la magazin cand iti alegi chitara, pentru a te sfatui mai bine la fata locului. Guitar Shop e o alegere buna si, daca nu ma insel, au chitare clasice incepand de la 350 ron. Mult succes!

| BlackCatEye explică:

Mersi am fost si eu la Guitar Shop si am pus ochii deja pe una si cred ca daca voi gasi un profesor bun totul va fi ok laughing

| BlackCatEye explică:

Multumesc happy