| VitaminaColorata a întrebat:

Am si eu o >intrebare:"
Cand faci budinca... Laptele[simplu fara praf] pus la fiert cat trebuie tinut?
Nu prea ma pricepoh go on

6 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Cand cumperi pliculetul de budinca, ai instructiunile scrise pe verso!

| cristinna23 a răspuns:

Zaharul, laptele si amidonul alimentar se pun toate la foc mic, amestecand incontinuu, pana se leaga, apoi se da de pe foc.-e la budinca cu banane

| Buttercup30 a răspuns:

Mai bine cumpara un pliculet de budinca, si citeste intructiunilewinking

| chrisstina a răspuns:

Eu una nu prea fac cum scrie pe plicul lor.amestec praful cu putin lapte si zahar, dupa aia pun restul de lapte si le pun pe foc si mestec in oala pana se face ca o crema da nu la un foc prea mare

| KodrutZ a răspuns:

Daca faci budinca cu macaroane/brinza, il fierbi pina da in foc, asta daca nu e pasteurizat deja. Oricum, budinca la plic are instructiuni, iar pentru alte retete de budinca... exista Internetul!winking

| iulia_7948 a răspuns:

Laptele se pune la fiert si trebuie sa stai langa el. cand vezi ca incepe sa se umfle inchizi focul, ca o sa dea le langa. atunci inseamna ca e fiert. ai timp sa inveti, eu cand m-am mutat cu prietenul nu stiam nici sa fierb oua.