| robertp1 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre Adobe after effects cs4, ma puteti ajuta?
Sal, am terminat si eu de editat un filmulet scurt de 5 minute, si vreau sa il randez, dar cand aleg format h.264 ( video codec ales fortat de ei h.264), imi da o eroare ca cica nu gaseste plugin-ul la h.264, am instalat quicktime 7 cum ai zis tu, si am inchis Adobe si l-am deschis dupa instalare, am dat si restart la pc si nu apare in lisa la format. Ce e de facut? Am incercat sa descarc Adobe Encore, dar nu il gasesc pe net gratis niciunde. Am incercat in format avi dar ocupa 100GB 5 minute de film, si merge sacadat si cu Bsplayer, si cu VLC, la fel cu toate video-playerele.

1 răspuns:
| ShNySnYGer a răspuns:

Incearca un format.mp4.mkv + inca un sfat stiu ca ocupa mult si de aia mai bine faci fiecare secventa separata apoi legi secventele si le randezi in alt program. mda stiu nu ai inteles.
Daca vrei un film semi profesional filmezi secventa su secventa nu in continuu, apoi editezi fiecare secventa cu efecte sau ce vrei tu in Adobe si o randezi, apoi legi toate secventele in alt program de editare gen Sony vegas