| razvannnfcs a întrebat:

Am şi eu o nelămurire cu tentativa asta de Facebook.
De ceva timp am observat că nu mai merge să trimit nici o cerere de prietenie, ci doar să primesc. De fapt să trimit merge, dar nu mai primesc feedback de la absolut nimeni, deşi înainte nu exista această problemă.
Şi partea mai interesantă este că la profilul celor la care trimit cererea apare "Friend request sent", deci încă nu au acceptat şi la "News Feed" pe pagina mea apare cum că unii dintre ei şi-au schimbat poza de profil straight face sau că au dat Like la nu ştiu ce chestie, lucru care nu apare decât atunci când eşti prieten cu persoana în cauză.
Mai citisem pe undeva că asta se datorează faptului că ai trimis în trecut o cerere cuiva care nu mai este activ, sau a respins-o, ori că ai trimis prea multe cereri (dar eu de fapt dacă trimit 3-4 cereri pe lună e bine) şi consideră asta Spam.
Ultima cerere am trimis-o acum o săptămână cuiva care chiar mă interesează şi trebuie să vorbesc cu ea, dar acelaşi rahat... când am trimis cererea mă întreba dacă, cunosc în realitate acea persoană (ăsta era motivul vieţii lor), am răspuns că da, etc şi ca de obicei. Apare că e cererea trimisă, la mine apare după câteva zile că şi-a schimbat poza de profil, dar răspuns nema. Şi nu are nici la profil chestia aceea setată să pot să iau legătura prin mesaj cu persoana respectivă.
Mă disperă, Facebook-ul vieţii.

Vre-o cauză / soluţie ştie cineva?

1 răspuns:
| CostyMe a răspuns:

Pai mi s-a intamplat si mie. M-am imprietenit cu o persoana care nu are niciun prieten comun cu mine si nu ma mai lasat sa trimit cereri catva timp. asteapta, timpul le va rezolva pe toate... Funda? big grin