| Asasinnnn a întrebat:

Am si eu o problema. acum 3 saptamanii am luat o gripa puternica, am stat 3 zile in casa apoi m-am dus la antrenamente iar acasa cand am ajuns am facut febra si mi-a fost foarte rau. Au trecut vreo 5 zile iar apoi m-am dus iar la fotbal si m-a intors gripa iar, dar fara febra, dar cu dureri de cap si tuse mai puternica.
Saptamana aceasta am fost sub tratament de luni pana astazi, ratez meciul de maine, nu vreau sa fac iar aceeasi greseala, oare am vreo sansa sa joc duminica viitoare, adica imi va trece complet gripa intr-o saptamana? Mentionez ca imi mai curge putin nasul si tusesc rar, odata la cateva ore.

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Lasa meciul.
Vor mai fi altele.
Ai grijă de tine.

| Florentina9210 a răspuns:

Gripa de obicei te tine cam doua saptamani.
Eu cred ca mai bine ai lasa meciul, si ti-ai vedea de sanatate.
Fa-te bine, stai in casa!

| untu a răspuns:

Sanatatea e mai importanta decat cealalalte lucruri! Lasa meciul si stai acasa pana sa te faci bine! Posibil ca ai facut gripa de la transpiratie si nu te-ai sters corpul si sa te schimbi imbracamintea! Deci stai acasa si trateaza-te cu un ceai de tei cu lamaie si sa iei un NUROFEN FORTE pentru raceala si gripa! Iei o cana, pune in ea un galbenus de ou, o lingurita de zahar sau miere, sa freci bine cu lingurita si apoi toarna in ea niste lapte fierbinte si sa bei cat de cald poti! Iti garantez ca te faci bine in maxim 2-3 zile si vei fi din nou in picioare! Numai sa stai tot timpul pe pat pana te vei simti foarte bine! Insanatosire grabnica va doresc si mult succes la meci!

| Idkidk a răspuns:

Lasă meciul, mai importantă e sănătatea!