| anonim_4396 a întrebat:

Am un blog si as vrea sa imi fac cont la Adsense ca sa imi dea bani, etc.
Dar mai face cineva? Si da, macar merita suma?
Sau macar stie cineva mai multe? Ca eu nu stiu >nimic:"

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Ceri informatii de la googl, ei vor analiza ce trafic ai pe blog/site etc, si iti vor spune daca te accepta sau nu in adsense. Daca ai trafic mare se merita, primesti o suma (micuta)pentru ori ce click redirectionat de pe siteul tau spre reclama lor

| WR104 a răspuns:

Daca nu ai 18 ani nu o sa te accepte.
Suma de bani depinde de numarul de vizitatori care ii ai pe blog.
Mult succes!

| ReiVaN a răspuns:

E greu sa-ti faci cont acolo, eu am un blog cu multe vizualizari de pagina si tot nu a fost acceptat, iar din cate vad tu ai domeniu blogspot si ar cam trebuii sa-ti iei independent.

| Troll99 a răspuns:

Google adsense plateste pentru fiecare vizitator care da click pe reclama lor afisata la tine pe blog, pe.ro adica in Romania trebuie sa ai un trafic cat de cat mare si sa fie organic, vizitatorii sa vina pe diferiti termeni de cautare din google. Am si eu pe cateva siteuri ce pot sa spun, merita daca ai trafic mare!