| analia0103 a întrebat:

Am un catel de vreo 7 luni si as vrea sal dresez...niste sfaturi sau videoclipuri? va rooooooog... fundita":X:X

9 răspunsuri:
| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Simplu si usor, ii dai comanda si cand o efectueaza il rasplatesti cu o bucatica de carne. succes

| analia0103 explică:

E pechinez

| Bloody7777 a răspuns:

Eu mi-am dresat cainele de unul singur sa aduca batul te invat si pe tine
intai il pui sa miroasa batul
apoi il arunci dar nu foarte departe repeti asta mereu incearca sa-l faci sa alerge dupa bat este simplu
daca nu iti place cum a adus batul tipa la el iar daca iti place mangaiel pe cap se poate si cu o mica crecompensa pana v-a progresa asa am reusit eu te rog fundita

| andreispeed250 a răspuns:

Ce rasa e

| anonyma_4612 a răspuns:

Ptr a dresa un animal trebuie in primul rand sa il faci sa te iubeasca si sa il convingi ca nu ii vrei decat binele.Tot ce trebuie sa faci e sa insisti si sa il rasplatesti pentru fiecare tumba care ii iese.Incearca...eu asa i-am dresat p ai mei...am 2hee heefundita?

| anonyma_4612 a răspuns:

Ptr a dresa un animal trebuie in primul rand sa il faci sa te iubeasca si sa il convingi ca nu ii vrei decat binele.Tot ce trebuie sa faci e sa insisti si sa il rasplatesti pentru fiecare tumba care ii iese.Incearca...eu asa i-am dresat p ai meihee heefundita?

| anonyma_4612 a răspuns:

Buna.In primul rand incearca sa ii castigi iubirea.Catzeii st foarte desteptzi si au sentimente.Trebuie lucrezi mult cu el, dar nu foarte mult. Avand in vedere ca trebuia sa te apuci sa il dresezi inca de cand avea 2-3 luni vei avea ceva de lucru dar nu renunta...eu pe ai mei i-am dresat(am 2 catzei de 4 anishori). fundita?hee hee

| Tedy_3444 a răspuns:

Bunaaaaaaaaaaaa! Si eu am un catelus de 1 an si l-am dresat daindui sa manice zahar.In caz ca nu stiai ciinii si caii se dreseaza daca le dai sa manince zahar! Succes! fundita?