Întrebare recomandată | Bomboana334 a întrebat:

Imi poate da cineva sfaturi cum sa dresez un catel nazdravan?
Dau Funda:*

Răspuns Câştigător
| CoCoPitikA a răspuns:

Pai, e bine sa iti cumperi o carte anumit pentru dresaj, sa faci zilinc ceea ce iti scrie acolo, sa il ei cu incetinisorul, pentru a nu crede ca e o mare plictiseala, deoarece el isi va intoarce spatele si greu o sa il poti convinge, e bine sa il ei cu incetinisorul, sa creada ca e o distractie, apoi daca reuseste sa faca o anumita miscare ( sez, culcat, da labuta) sa il recompensezi cu : Pedigrri, sau orice altceva ce iubeste el mult, si sa nu uiti sa il mangii daca reuseste si sa ii spui :Bravo! eu asa am facut! Sper sa te ajute! :* Funda?:*

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cuticaadrian2 a răspuns:

Incearca cu biscuiti

| adytzzw a răspuns:

Nu ti as recomanda sa nu i dai ceva dulce k se poate inbolnavi, dai mai bine ceva cum ar fi niste bucatele mici branza(daca ii place)dar nu sarata k nu i face bn.in ce priveste dresatul:dupa ce executa ce iti doreai de vreo 3 ori si intelege ce vrei sa faci cu el(miscarea aia)joacate putin cu el.am si eu un catel mic se da roade acest tip de dresaj. sper ca ti am fost de ajutor!

| 0HasfaDebbi0 a răspuns:

Pai... eu iti sugerez sa incerci cu ceva dulce, cum ar fi zaharel sau ce consideri tu. Iti dau mai multe variante daca-mi dai mai multe detalii despre el / ea. Funda? :3

| Bomboana334 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Pupici tuturor:*

| ALINAZORUNICA a răspuns:

Pune-l sa faca ceva demn de a primi rasplata, adica incearca cu carne fiarta.

| Yonut12 a răspuns:

Poti intepe sai dai bugatele de carne fiarta dupa ce incepe sa-ti faca vreo comanda. Dar poti sai dai si cand vine cainele la tine numai daca esti multumit. Funda?

| floaredevisin a răspuns:

Eu iti propun ca atunci cant executa ce ii ceri sa ii dai mancarea preferata sau il gadili(daca ii place). oricum incarcate cu multa rabdare! succes!