| AllmaGirl a întrebat:

Am un elicopter cu telecomanda C de la Flyor. Pana la ce inaltime si distanta il pot lasa fara sa il pierd in telecomanda? Nu vreau sa ma pun pe facut experimente si sa il distrug...

Răspuns Câştigător
| Kataklysm a răspuns:

Salut!
Fara suparare, dar flyor nu e o marca, chiar de calitate straight face.
Din cate stiu, elicopterul tau este pe i/r (Telecomanda cu infrarosu)
Astea sunt influentate de razele soarelui, deci nu e chiar asa bun.
In general merg la o distanta de 5-8 metrii fara sa pierzi controlul.
Deci depinde si de starea vremii.
Ti-as recomanda un elicopter cu antena, pentru ca alea merg la minim 50 m (bineinteles, nu chinezarii.)
Bafta!

3 răspunsuri:
| AllmaGirl explică:

Nu ma supar, e doar o jucarioara, daca era un elicopter adevarat da, imi pasa sa fie cat mai bun, dar asa, o jucarie amarata pentru. cand ma plictisesc...e bun asa cum ehappy Pe mine ma multumeste.

| alexs99 a răspuns:

In jur de 10 metri merge.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu e asa bun elicopterul, stiu cum e, am avut unul si eu si a mers 10 metri