| LauncherS a întrebat:

Am o intrebare cam grea.Cum pot construi un elicopter de jucarie care sa fie comandat printr-o telecomanda de la distanta? Daca stiti va rog spuneti sau daca nu dati-mi un link sau ceva, dar in care sa-mi explice concret!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Te costa mai mult piesele si inrumentele de construit (pistol de lipit, etc) decat sa-l iei nou, si nu-ti iese la fel.
Gandeste-te cat de usor ti-ar fi sa aci o masinuta care merge stanga-dreapta-fata-spate, da' sa mai pui si sus-jos in ecuatie.
Daca vrei sa inveti ti-ao usor cu masinute, prostiute, smecherii.
Dar e un hobby care te costa.
Bafta

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Trebuie sa ai niste cunostinte in domeniul electricitatii, de preferat un liceu terminat de electrotehnica ca sa poti reusi, tu ca simplu elev in cadru gimnazial cu 0 cunostinte in acest domeniu nici telecomanda nu reusesti s-o faci.

| LauncherS explică (pentru unknownn):

Bai eu stiu ca nu stiu sa fac asta.Am intrebat cum sa-l fac pentru ca nu stiu.Adica de-asta intrebi, nu? Ca sa aflii! Si...pentru asta ar trebui sa desfac alte telecomenzi si sa aflu...si altele.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Intreaba-l pe Enstinelaughinglaughing

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Intreaba'l pe Enstine, desteptule.laughinglaughing

| LauncherS explică (pentru ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ):

Ba dar tu cine esti? Ma gandeam ca mai sunt oameni in lume care sa fie inteligenti.Si de ce ai raspuns atata?

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Intreaba'l pe Enstine, desteptule.laughing

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Intreaba'l pe Enstinerolling on the floor