| ioniiiiiM a întrebat:

Am un geam in garaj si vreau sa vina lumina de afara cum procedez crying

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand trebuie sa fie transparent ca orice geam care tece lumina prin el si o problema poate fii afara daca e alt garaj sau un edificiu care nu permite pasul luminii prin geamul tau nupoti face nimic doar sa pui un bec de consum redus sau sa spargi o alt zona din garaj sa pui geam unde esti sigur ca va intra lumina

| Zenithf a răspuns:

Pui un lampas afara langa geam, asa o sa-ti vina lumia de afara. laughing
Acuma serios, poate sa-ti fie geamul cat peretele de mare, daca este un zid dincolo de geam sau geamul are orientare proasta nu prea ai ce face.

| Zenithf a răspuns:

M-am mai gandit un pic, ce este deasupra garajului? Daca este din tabla si nu este vreun copac care sa opreasca lumina, poti usor sa faci un luminator, sa iei din tabla de pe acoperis si sa pui policarbonat in loc. Dar sa izolezi bine, sa nu intre dup'aia ploaia.

| TipulVerde a răspuns:

Nu stiu. Deschide-l. Spala-l.

Răspuns utilizator avertizat
| Incubus a răspuns:

Usa cu geam(cel mai simplu, mai greu ar fi sa incepi sa decupezi loc pentru ferestre in zid sau tavan)

| MrNobody a răspuns:

Il spargi