| Mwha a întrebat:

Cum pot sa invat pisica sa riposteze cand o bate un om? Nu vreau sa-si ia bataie cand eu nu sunt afara. ( noi o tinem la garaj, si este foarte mult timp afara).
P.S. Funda & vot.

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu se poate asa ceva!
O pisica lovita de catre cineva, pe viitor il va evita pe acel om.Ea nu uita cand i-se intampla ceva neplacut.De ex. daca o calci cand mergi prin casa, data viitoare nu va mai sta in fata ta!
Dar nu poti dresa pisica precum o faci cu un caine.
Singura ei arma, fata de om este fuga.

| Mwha explică (pentru Elianna):

Are gheare si dinti, nu vad care e problema

| Mwha explică:

Nu ma astept sa faca prea multe, dar ar putea macar sa zgarie.

| maria89nic a răspuns:

De ripostat nu riposteaza, doar fuge. Daca va pati ceva rau, pe viitor va sti si se va apara ( luand-o la sanatoasa) laughing Nu e caine ca sa o poti dresa

| RedNose a răspuns:

De ripostat nu v-a riposta ca nu e caine, dar de fugit, va fugi. Daca nu ia contact cu alti oameni, in afara de voi, ii va fi frica si v-a fugi.