| Ser9iu a întrebat:

Am Un Perus! Cum il fac sa nu zboare? sa pot sa ii dau drumu fara grija prin camera! Pana acum nu aim dat drumu sa nu zboare!

5 răspunsuri:
| Aliyaa a răspuns:

Taiei putin aripile si dai drumu o sa se obisnuiasca si nu o sa mai zboare! sau convinge-l ca daca nu zboara primeste portie dubla de mancarelaughing

| Oanny a răspuns:

Dai drumul fara grija dar sa inchizi toate geamurile si dai drumul intr-o camera mai mare, mai intai trebuie sa se acomodeze si sa aiba incredere in tine.Si dai drumul regulat afara din cusca

| Andromedda a răspuns:

Pune-ti niste manusi(daca e rau perusul)si taie varfurile penelor de la aripi. Dupa asta lasa-i usita deschisa si vei vedea ca o sa isi faca curaj si o sa se urce pe colivie sau o sa stea pe langa.

Eu asa am facut cu al meu cand i-am taiat penele de la aripi numai ca problema lui era cu muscatulhee hee

Si inca ceva...nu ii cumpara pereche pentru ca nu o sa te bage in seama si nu o sa il poti imblanzihappy

| musterrl a răspuns:

Lasa-l sa zboare linistit prin casa, atentie sa ai geamurile inchise, la inceput se va lovi de tot (geamuri, pereti usi...)dar se va obisnui cu incaperea si nu o sa mai ai probleme cu el, asa ca fly flylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l liber in camera! o sa isi gaseasca el un loc al lui unde sa stea! si nu incerca sa il prinzi! lasa-i usa deschisa la colivie ca sa intre singur cand ii e foame