| anonim_4396 a întrebat:

Am un roi de albine in peretele de la baie. Cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Cu fum trebuie sa le afumi, da vezi sa nu dai foc pe acolo

7 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Afumă baia.

| mona a răspuns:

Acopera locu pe unde intra sau bagale spray de muste pana cand lesina si mor

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Cu fum. Fumul le sperie pe albinewinking

| enverhoxha a răspuns:

Cheamă un apicultor să ia roiul. Găseşti pe net.

| kowjnhumk a răspuns:

1. Inchide geamuri alea alea daca ai prin baie.
2.Afuma bine de tot pe acolo si inchide usa.Intra peste 1-2 min.
3.Te-ai scos Daniele`laughing

| oana_3059 a răspuns:

Le dai cu sprei de muste si in maxim 30 de min se duc si dupa aia poti lua roiul si albinelebig grin

| BeeHappy a răspuns:

Daca doriti sa scapati de un roi de albine, sau sa cumparati miere uitati numarul unui apicultor amabil din sectorul 3: 0760452295

Întrebări recente