| crisbebe a întrebat:

Am vrut sa scot cv la imprimata si chiar m-am bucurat ca mi-a scos bine si pe urma nu stiu cum a apucat mai multe foi si una a scos-o mototoliata si a inceput sa scoata un zgomot foarte ciudat si eu am dat repede sa o inchid si a ramas o parte din foaie acolo. ce sa fac sa imi scot foaia de acolo? funda.ati mia patit? ce ati facut?

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Cu atentie porneste-o din nou,las-o sa isi faca toate mofturile si cind se opreste extrage foaia blocata din ea cu atentie. Apuca cu mana foaia dinspre iesire si cu cealalta mana incearca sa invarti de rola ce plimba foaia,este incomod dar ajuta sa se elimine hartia botita incurcata acolo. Uita-te apoi cu o lanterna sa vezi daca a mai ramas printre role ceva hartie,resturi etc, verifica si la capuri cartuse(ATENTIE! NU SCOATE CARTUSELE DACA AI EPSON sau cartuse cu cip model nou deoarece Nu le mai poti folosi se blocheaza automat!) Nu lasa in tava daca are mai multe foi sa nu ti le ia pe toate odata in caz de proasta functionare, lasa doar una.Curata oricum cu atentie traseul paginii de la intrare pana la iesire de scame, resturi infime de hartie deoarece pot bloca senzorii si duce la o proasta functionare. apoi reporneste-o din nou. Testeaza-o cu o pagina neimportanta sa vezi de este ok.Succes.