| Voloceai_Alina_1992 a întrebat:

Aproape de o luna am gasit o broasca testoasa de uscat si nu maninca.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| bogdi504 a răspuns:

Vezi ca broastele testoase nu mananca chiar orice tip de mancare si sunt pretentioase uneori chiar si pentru cele de la magazin si vezi sa fie cald unde o ti intre 26-28 alfel intra intr-un fel de hibernare si mananca putin sau deloc. Funda?

| Voloceai_Alina_1992 explică (pentru bogdi504):

Dar ce i-as putea da sa manince?

6 răspunsuri:
| bogdi504 a răspuns:

Poti sa cumperi mancare de broaste testoase...Da nu o gasesti in toate magazinele si e asa ca niste viermisori micuti si rosi uite o poza http://t0.gstatic.com/......tp?/images dar ei nu sunt asa sunti n niste cutiute ca astea http://t3.gstatic.com/......tp?/images

| Voloceai_Alina_1992 explică (pentru bogdi504):

O pot gasi la petshop?

| bogdi504 a răspuns:

S-ar putea nu stiu sigur...

| Voloceai_Alina_1992 explică (pentru bogdi504):

Nu maninca nimic, absolut nimis, imi fac griji, nu va muri? Ce trebuie sa fac?

| cuticaadrian2 a răspuns (pentru Voloceai_Alina_1992):

Pai incarca o poza pe acestsite www.imageshack.ro iar apoi posteaza linkul pe site cu poza cu testoasa, asa te voi indruma daca este de apa sau de uscat
Te pup.