| ivascopavel a întrebat:

Ar sta o maimuta ca animal de companie?

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se poarta.Nu stii ca exista si bancul"Cine mi-mpuscat maimuta?"

| AvalohAlyn a răspuns:

Am vazut atatia oameni pe la tv care cresc maimute, trebuie dresate mai intai.Deci e posibil.

| anad a răspuns:

Dupa cum am vazut in filme, da.In realitate nu stiu cum si de unde ti-ai cumpara una.

| Elena1234456 a răspuns:

Suntem inconjurati de maimute si maimutoi in fiecare zi, aceste specimene fac parte din viata noastra.

| waXonwaXoff a răspuns:

Daca e dresata ar sta.
dc nu, maimuta lui michael Bubbles cum statea.

| Smackdown a răspuns:

Daca i-ar placea la tine si i-ai da banane ar sta.

| DeMentaa a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai voie sa ti maimute ca animal decompaniebatting eyelashesfundita?

| Casiana a răspuns:

Da, desigur ca se poate, dar trebuie sa ai si venituri substantiale sa o intretii!

Pa-pa

P. S:Cred ca ai fi cel mai tare, cand toti si-ar scoate la plimbare cainele, pisica, tu sa apari cu maimuta!

P. S. S:Chiar ar fi bestial sa ai una!

| ExpertHost a răspuns:

KldO cam are dreptate. In urma tratatului de la Washington (nu mai stiu ce an, din pacate) maimutele sunt interzise a fi tinute ca si animal de companie (in special cimpanzeii) indiferent de cat de bune ar fi conditiile. Daca prinzi emisiunea pe AnimalPlanet ai sa vezi ca sunt o echipa de salvatori de maimute care merg undercover in Turcia pentru a salva 1 cimpanzeu. Deci. daca totusi reusesti sa faci rost de o maimuta ca animal de companie, s-ar putea sa ai niste batai de cap care, e posibil sa nu isi aibe rostul.

| Nic a răspuns:

Dupa cum probabil am vazut cu totii, sunt si maimute dresate. Dar ma indoiesc ca o sa fie usor

Răspuns utilizator avertizat
| Sorin_8158 a răspuns:

Da! ii ii ca un om!