| LoooVe <3 a întrebat:

As vrea sa aud si parerile voastre. Sunt prietena cu un baiat care s-a despartit acum cateva zile de iubita lui. Il plac, si stie asta. Am ramas prieteni ca la inceput. As vrea sa il intreb sa iasa cu mine... Dar nu stiu, nu sunt destul de curajoasa ca sa o fac. Ma tem de un refuz. Voi ce ma sfatuitzi?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa fii in preajma lui dar sa nu fiti singuri ca sa nu apara momente stanjenitoare. Cauta sa vorbesti cu el despre alte chestii, nu despre voi. Din atitudinea lui iti dai seama daca mai tine mult la fosta si daca ar vrea ceva cu tine.

| Flav a răspuns:

Sa mai astepti. Niciodata sa nu te bagi c-un baiat ce abia si-a intrerupt o relatie. Se poate refugia in bratele tale sa se linisteasca, sa se adune, sa se regaseasca sau sa se razbune iar tu in acest timp vei pune multe sentimente, suflet si iubire. Lasa-l putin, ofera-i aer, trebuie sa-si dea seama daca mai iubeste sau nu pe fosta, daca mai e capabil de-o relatie.
Dupa un anumit timp, iti poti incerca norocul. Dar cu grija, rabdare. Si sa nu fii un bibelou in fata lui.

| Irmmma a răspuns:

Lasa-s putin timp sa isi faca ordine in ganduri. Apropie-te de el incet incet si o sa-ti dai seama daca vrea ceva cu tine sau nu.Afla ce fel de fete ii plac.Depinde si cati ani ai.Trebuie totusi sa ai si un comportament normal.Baga-te in seama dar nu exagera. Dai funda? Succes!

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Mai bine un refuz
daca nu incerci si te lasi pe mai tarziu o sa te descurajezi cu tot felul de idei big grin

| FashionDiva a răspuns:

Te sfatuiesc sa lasi calculatorul, sa-ti iei inima in dinti si sa il intrebi. Daca te mai gandesti mult o sa ai surpriza ca l-a invitat o alta fata la un suc...

Succes!

| tantricday a răspuns:

Sa fii curajoasa!