| LoooVe <3 a întrebat:

As vrea sa aud si parerile voastre. Sunt prietena cu un baiat care s-a despartit acum cateva zile de iubita lui. Il plac, si stie asta. Am ramas prieteni ca la inceput. As vrea sa il intreb sa iasa cu mine... Dar nu stiu, nu sunt destul de curajoasa ca sa o fac. Ma tem de un refuz. Voi ce ma sfatuitzi?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu prea e cazul sa te grabesti. E prea devreme. Fosta relatie inca il mai bantuie, inca e la stadiul de posibila impacare. Lasa-l sa isi dea seama singur ce vrea. Ai spus ca sunteti prieteni asa ca motive gasesti tu ca sa fiti un pic mai apropiati. Poti sa il intrebi daca i-ar placea sa iesiti la o plimbare sau sa faceti ceva impreuna. Dar nu iti fa iluzii din prima si in primul rand nu il forta. Daca va simti presiune din cauza ta va da inapoi si nu vrei asta. E delicata situatia pentru ca e proaspata despartirea. Se poate sa te placa dar totusi sa fie confuz si sa mai fie totusi cu fosta chiar daca oficial s-au despartit. In astfel de momente e greu sa il faci sa fie sigur ca tine la tine si ca vrea o relatie cu tine. Incearca sa te bucuri de compania lui si sa il faci si pe el sa te simta ca pe o prezenta placuta. In timp daca va simti ceva pentru tine vei observa asta. Nu forta lucrurile.

| cornel a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.incearca.dar sa nu ramana uimit. poate ca inca o mai iubeste pe fata aceeahappy. nu stiu.incearcahappy

| Emena a răspuns:

Incercarea moarte n`are.mai bine il intrebi daca vrea sa iesiti.si daca zice nu. ii zici "ma gandeam ca ne puteam distra". sau ceva de genu.pentru ca asa il faci curios.

| Aurelia_6050 a răspuns:

" Daca nu risti, nu castigi "... mi s-a spus si mie asta, iar eu voi transmite si altora care au nevoie sa auda asta. Poate ca tu vei reusi sa il intrebi daca vrea sa iasa cu tine. Incearca! Succes.

| Patriii a răspuns:

Pai eu zic sa iti iei inima in dinti si sa'l intrebi, ca oricum, nu poate fi mai rau. Mai bine sa regreti ca l'ai intrebat, ca macar ti'ai incercat norocul, decat sa regreti ca nu l'ai intrebat.
O funda, cevaa?batting eyelashes Glmtongue

| cosmin deejays a răspuns:

Spune-i tot ce simti in fata daca refuza inseamna ca el inco o mai iubeste pe fata aceea daca nu te place nu trebuie sa regreti acest lucru fiindca dragostea te ia de multe ori prin surprindere am patiti si eu

| romel a răspuns:

Pai cere intlepciune de la tata din cer si rogate pet el ca sa it fie pretenul tau
:0

| eden_8846 a răspuns:

FA-ti curaj si spune-i ce simti, daca nu poate sa indragosteste de altcineva, si nu veti fii impreuna