| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ies intr-o seara la o ceainarie (Bucuresti) dar n-as vrea sa merg la Carturesti. Ce alte ceainarii mai stiti?

Răspuns Câştigător
| oareunde a răspuns:

Ar mai fi cateva dragute in afara de Carturesti: Ceainaria Greentea(Adresa: Str. Dr. Burghelea, nr. 24), Ceainaria Jasmine(Adresa: Str. Paul Greceanu, nr. 8), Rendez-Vous (Universitate)(Adresa: Str. Edgar Quinet, nr. 8), Ceai la Cotroceni(Adresa: Str. Prof. Dr. Gheorghe Marinescu, nr. 25).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sibiu esti pe afara merg la brasov mare oalesti

| mihaela_1483 a răspuns:

S-a deschis C'arthe... Un loc special, intim si rafinat, dedicat ceaiului si cartii, gustului bun si artei sub diferite forme, in care personalul va va primi cu un zambet si va avea raspuns prompt la intrebarile dumneavoastra... Ceai de zi sau ceai de seara, carte de copii sau autori romani tradusi in franceza, univers literar sau pictural, retete de turta dulce sau de dulceata de ceai, le veti gasi in acest spatiu unde ne propunem sa organizam cat mai multe manifestari culturale si interculturale, de la lansari de carte pana la concerte si piese de teatru.
Veti putea uita de canicula capitalei in fata unui pahar colorat si parfumat - cocktail de fructe cu ceai si gheata.
Va asteptam in fiecare zi intre orele 12-22
Str. C. A Rosetti nr 38