| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna ceainarie si cea mai buna cafenea in Bucuresti, dupa parerea voastra?

Venită prin Twitter către @tpuro de la @catalintenita
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Ceainaria Cotroceni- e un loc romantic, linistit, lumina difuza, perne, separeu unde poti merge cu persoana iubitahappy sau Ceainaria Carturesti intre Romana si Universitate- este si biblioteca.Este un loc deosebit, frumos unde poti lectura in linistehappy si unde te poti bucura si savura un ceai dintr-o colectie impresionanta. Cea mai buna cafea mi se pare Lavazza si Starbucks.Ambele sunt delicioasehappy

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Carturesti imi place si mie. Cafenele... E una pe strada cu edgar's pub, langa facultatea de matematica, la universitate. Dar nu mai stiu numele. Pe dreapta, edgar's pub e pe stanga. Acum mi-ai amintit. Si in Edgar's pub au un ceai bun-cand il au- pe care ti-l servesc cu miere.

| psiholoaga a răspuns:

Carturesti imi place si mie. Cafenele... E una pe strada cu edgar's pub, langa facultatea de matematica, la universitate. Dar nu mai stiu numele. Pe dreapta, edgar's pub e pe stanga. Acum mi-am amintit. Si in Edgar's pub au un ceai bun-cand il au- pe care ti-l servesc cu miere.

| DanielOKEY a răspuns:

Cea mai buna ceainarie e Teatrul Act
cea mai buna Cafenea e Starbucks

| Maria2024 a răspuns:

Cea mai buna ceainarie este Infinitatea iar cea mai buna cafea din Bucuresti o bei la second cup. Nici nu se compara cu "cafeaua" de la starbucks happy uite aici o parere: https://truthbetold2024.wordpress.com/......econd-cup/

| mihaela_1483 a răspuns:

Recent s-a deschis ceainaria C`arthe, pe str C. A Rosetti nr 38. Un loc special, intim si rafinat, dedicat ceaiului si cartii, gustului bun si artei sub diferite forme, in care personalul va va primi cu un zambet si va avea raspuns prompt la intrebarile dumneavoastra... Ceai de zi sau ceai de seara, carte de copii sau autori romani tradusi in franceza, univers literar sau pictural, retete de turta dulce sau de dulceata de ceai, le veti gasi in acest spatiu unde ne propunem sa organizam cat mai multe manifestari culturale si interculturale, de la lansari de carte pana la concerte si piese de teatru.
Veti putea uita de canicula capitalei in fata unui pahar colorat si parfumat - cocktail de fructe cu ceai si gheata.
Va asteptam in fiecare zi intre orele 12-22

| tunrama a răspuns:

Café Bohème (langa ASE) pe Caderea Bastiliei; este un loc absolut deosebit pentru ca au si cafenea si terasa si restaurant dar si lounge. Un fel de "4 in 1" happy
Servirea este extraordinara, sunt foarte rapizi, au o multime de specialitati, fac o cafea geniala, sunt mereu atenti cu clientii; in plus de asta au multe promotii (chiar si pentru membrii grupului de pe Facebook). E cu adevarat un loc primitor care trebuie "consumat" cu regularitate.