| Handrei123 a întrebat:

As vrea sa invat sa inot dar foarte bine.
A venit vara si eu cand ma duc la piscina, strand etc. stau sa ma ard la soare, in cel mai bun caz intru de umplutura in apa sa nu zic ca nu am,, gustat" apa.
Instructor de inot nu gasesti in orasul asta, prietenii nu au timp de mine sa ma invete...
Intrebarea este daca stiti cumva cum as putea sa invat sa inot ...sau daca stiti vreun site in care iti explica bine?!

Răspuns Câştigător
| tudorr a răspuns:

Pai toata faza asta cu inotatul cred ca e din instinct.Adica eu am invatat sa inot *** vreo 6-7 ani.Eram la o piscina sau un strand si stiu ca am intrat in apa cu bunicul meu. Dupa un timp s-a indepartat de mine iar eu am incepu sa dau din maine si picioare.Si asa aminvatat sa inot din ce in ce mai bine. Du-te undeva unde apa e mica, si incearca sa faci niste ture de bazin.

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Cum vrei sa te invete un site sa inoti? rolling on the floor

| Firefly a răspuns:

laughingCam greu sa inveti sa inoti fara sa fii in apa.Roaga un prieten care stie sa inoate sa iti arate. E destul de simplu!

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Poi eu am invat singura sa inot. Fara nimeni, fara nici un ajutor. Pur si simplu am dat din maini si din picioare si hopa am invatat.Adica na pe parcurs m-am invat bine.Deci succes cu inotatul:*, aa si distractie placuta la strand