| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb voi cand mergeti pe strada vi se intampla ca toata lumea se holbeaza la voi eu stau in arad si tot timpul cand ies din casa nu este om care sa nu se uite dupa mine pe strada bine trebuie sa recunosc ca mno am parul un pic mai mare si ma imbrac numa in negru si in tricouri cu trupe(sa vedeti cand vin in ala cu tokio hotel ce ochi fac toti de altu cu marilyn manson nici nu mai zic:laughing da asta cand ies in oras nu si in curte ) da nu inteleg pentru ca eu cand sunt in curte la un fotbal sau ceva nu ma imbrac asa imi iau un trening sau ceva normal si deschis la culoare si atunci toti se holbeaza la mine a da mai am si niste cercei in urechi negri mari si aia ies tare mult in evidenta. oricum nu ma schimb pentru toti prosti da tare cred ca mai e ceva. a da si la voi tot asa e?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Tu ii provoci sa se holbeze asa. Pentru ca ai un stil vestimentar ceva mai dubios ( sau special daca vrei ). Nu poti evita asta. Mai era o fata care spunea ca pateste la fel pentru ca poarta kimono. Sunt chestii neobisnuite si fiecare vrea sa pastreze imaginea cat mai mult, te fotografiaza vizual deoarece ei nu ar iesi din conventional in acest mod. Intr-un fel te admira, intr-un fel simt repulsie.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!big grin
Si eu patesc cateodata asalaughingbig grinDar nu ma deranjaza asta sincera sa fiu.Pentru ca nu ma intereseaza pe mine ce zic altibig grin
Probabil oamenii se uita mai ciudat la tine pentru ca iesi in evidentabig grinAi tu un stil mai impresionant ca sa zic asalaughingSau mai deosebitbig grin
Sa nu te deranjeze astabig grin Ca nu are de cekiss

| Vizitiul a răspuns:

De ce cataloghezi ca fiind prost un om care se uita insistent la tine? M-ai degraba as crede ca e curios. Totusi, exista o distinctie intre curiozitate si prostie.
Nu vad de ce te lamentezi asa, lasa omul sa priveasca, de aia are ochi.

| xibalba a răspuns:

Nu ma intereseaza nici ca esti emo, nici ca atragi tu atentia, nici ca ai casa si curte, nici ca porti cercei mari si negri. Esti cam gay, nu cam emo si iti place destul de mult sa stie toata lumea ce faci tu. Drept urmare, te`ai descris in toata "intrebarea", iar apoi ai zis"a, da" echivalent cu "stai, ca trebuie sa ii intreb si pe astia ceva, acum, dupa ce au aflat atatea despre mine"

| Ana_6509 a răspuns:

Tu dacă ai vedea pe stradă o pitzipoancă imbrăcată in culori cât mai stridente, cu paiete, sclipici si alte cele nu te-ai uita la ea insistent? Lasă-i sa se uite că de aia au ochi şi dupa cum te-ai descris este evindent că,, le sari in ochi". Stai liniştit, cu timpul te vei schimba...

| allleeeee a răspuns:

Probabil tu esti mai diferit decat ceilalti si prin vestimentatie si prin comportament.
Si cerceii aceia probabil ies in evidenta.
Cred ca se holbeaza si cand esti imbracat in culori deschise pentru. ca nu stiu oamenii de ce esti imbracat asa laughing.
Daca tu esti cel din poza e clar.

| Momo_4574 a răspuns:

Da, mereu patesc asta cu prietenele mele, avem cam aceleasi gusturi cum ai si tu laughing cateodata e enervant ca toti sa fie cu ochii pe tine, dar te obisnuiesti! xD

| smaranditza a răspuns:

Nu mai e nimic; dar de ce TOTI sunt prosti, numai tu esti smecher?
daca apari asa cum ai descris, nu asta urmaresti, sa se holbeze lumea la tine, sa iesi in evidenta, indiferent de motiv? cand traiesti intr-o comunitate, normal ca daca iesi din tiparele acesteia faci figura aparte... daca te simti bine asa, e ok, desi da-mi voie sa ma indoiesc ca esti in largul tau...

| robert1239 a răspuns:

Da, prin asta trec si eu.Doar ca toata lumea se uita si zice "uite ce bine arata ala". La tine probabil zic "uite-l si pe ciudatul ala cu gauri in urechi.Asta e.

| mhg a răspuns:

Mi s-a mai intamplat sa vad oameni holbandu-se la mine si ma simteam ciudat, dar pe la urma cred ca si noi la randul nostru ne holbam la altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda ceva de genu este si la mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea te vede ciudat pe tine cred ca te imbraci de o forma neapropiata si de aia se holbeaza la tine si mie mi se intampla asta dar nu purtam tricouri negre si nu aveam nici cercei nimic ca sa atraga atentia mai ales e jenant ca cineva sa se uite la tine fara un motiv anume

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asta sta la baza vointei tale.Sa iesi in evidenta.Sa iesi din banalitate si daca altfel nu poti, nu te ajuta capul hai sa schimonosim naturalul cu cercei in nas, urechi si piercinguri in buze si buric.Ai dreptate ca sint prosti cei care se uita dupa tine.In mod normal nu esti demn de luat in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie la fel!
eu nu ma imbrac gen tu, dar mi se zice des ca parca am iesit din reviste. si lumea pe strada se uita la mine. si mai si striga dupa mine straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie la fel!
eu nu ma imbrac gen tu, dar mi se zice des ca parca am iesit din reviste. si lumea pe strada se uita la mine. si mai si striga dupa mine straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi sa nu te daoachie

| mary_5801 a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singur la intrebare.Stilul tau le sare in ochi.

| parampam a răspuns:

Pai lumea este curioasa si cand te vad ca ai un stil mai altfel sa zic asa, se uita la tine si nu se gandesc ca poate nu ar trebui sa se mai uite in "ograda altuia". E un fel de soc probabil si instinctiv atragi atentia. Nu ar trebui sa se mai holbeze atat la tine, e alegerea ta cum de imbraci, tunzi etc. Dar cam asa e toata lumea : ce iese din tipare merita criticat.

| cristinuza a răspuns:

Lumea se uita la tine pentru ca ai un stil de vestimentatie mai ciudat din punctul lor de vedere. Dar nu te simti jignit si nu fi rusinat ca nu ai dece.Gandestete ca esti un star si toata lumea se uita la tine fiindca esti faimoslaughing

| nigie a răspuns:

Nu, nu mi se intampla, si nu la mine nu e asa. tongue Probabil fiidcac esti putin diferit, ceea ce dupa parerea mea e bine, inseamna ca ai incredere in tine ca si individ, si asta ar cam insemna sa nu iti pese ce cred alti.

| yonutgabi a răspuns:

Nu neaparat curios... unii oameni se uita la tine insistent pentru ca se cred ei mai presus, alti ca te cred un ciudat
deci da oameni care se uita la tine insistent sunt "prosti"
treaba e ca ei nu inteleg dc "te imbraci u asa...sau nu stiu"
da si u fundabig grin