| Sapphire a întrebat:

Aseara am visat un amic care a murit acum cateva luni. Mi s-a aratat un pic in vis dupa care a disparut repede. Plangeam foarte mult si ii ceream un semn sa stiu ca mai e langa mine, si se tot miscau obiecte si parca o mana invizibila mazgalea o foaie.
Ce inseamna asta? E vreun semn? sigh

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E doar un semn ca iti era drag. Ii simti lipsa. E ceva normal.

Răspuns utilizator avertizat
| Andr33a_7806 a răspuns:

Stiu ca daca visezi pe cineva drag ce a murit, trebuie sa dai ceva de pomana pentru sufletul lui. Cum s-ar spune cere pomana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca visezi pe cineva drag care a murit ar trebui sa ii dai ceva de pomana sau sa te duci într-o biserica sa aprinzi o lumânare. Asa ca du-te într-o biserica aprinde o lumânare și fa o pomana unui om nevoiaș.
Bafta.

| alexya_8460 a răspuns:

Chiar nu stiu ce vrei sa zici cu asta ca ai visat un prieten care a murit? este chiar imposibil poate ti-ai imaginat doar, sau l-ai visat deoarece erai foarte apropiata de el daca vrei sa-mi zici tot ce ai vazut id-ul meu este allex.sexygirl :d