| alexalex a întrebat:

Aseara mi-a murit catelul vreau sa-mi spuneti va rog daca stiti de ce pentru ca inainte sa moara statea trist si vomita si nu vroia sa manance nimic sintomeale astea lea avut vreo 4 zile era mic avea 4 luni dar nu mi la otravit nimeni pentru ca il tineam numai in casa. nici macar nu i-am facut o poza ca sami amintesc de elcrying

9 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Cel mai probabil a mancat/baut ceva care i-a facut rau; poate a avut si paraziti dar atunci ar fi mancat in draci.

| dean a răspuns:

Si la mine la fel s-a intamplat, a murit dupa cateva luni, si nu este primul care mi-a murit, mai mi-a murit vrea 4 in afara de el si pe toti i-am ingropat in gradina, am vreo poze cu ei si cateva videos dar asta e, bafta, bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate avea paraziti, de-aia nu vroia sa manance... data viitoare nu mai sta si tu 4 zile sa te uiti la el cum se chinuie, du-l repede la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil avea parvo-viroza, cateii mai trebuiesc si vaccinati si deparazitati. uneori nu le ajunge numai dragostea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, probabil a avut parvoviroza, este un fel de gripa.are nasucul uscat, vomita, e stricat la burtica, se deshidrateaza si in cele din urma moare.in general puii sunt mult mai predispusi catre aceasta boala.pe viitor, daca iti mai cumperi un catel asigura-i deparazitarea si vaccinarea periodica. te costa mult in primul an de viata, apoi se micsoreaza cheltuielile si il vei deparazita si vaccina 1 data pe an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dean, parvo-viroza este un virus si provoaca hemoragii, acest virus ramane in mediul in care a trait cainele, de aceea este posibil sa fi murit toti din aceiasi cauza.nu mai scoate catelul in preajma altor catei sau in locuri frecventate de catei in general, pana nu vaccinezi puiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paraziti nu a avut pentru ca facuse deja mai de mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa am patit si eu...am avut o catzelusha ...de rasa canish pudel care avea doar 4 luni. Doar ca ea scotea sange pe fund si vomita(nu sange). Doctor a spus ca nu avea toate vaccinurile necesare si ca a facut paraviroza. Doar ca eu stiu ca avea absolut toate vaccinurile!

| alexalex explică:

Dar am fost cu el la veterinar si mi-a spus ca e prea mic ca sa ii faca vaccin