| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut, cățelul meu a stat zacut 3 zile(s-a imbolnavit dintr-o data aiurea), nu mănca si nu avea nici un chef sa mai facă vreo activitate anume doar statea in cusca si atat, nici mancare nu mai vroia sa manance devenise slab rau. Astazi cățelul mi-a murit si nu înțeleg de ce, poate stie cineva raspunsul... Dau funda!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L ai tinut afara in ger esti nebun la cap, a murit de frig, trebuia sa l bagi in casă e si el sau era si el un suflet, ti ai batut joc de el gata s-a dus ce sa mai spunem, macar era de rasa sau maidanez? I ati altul cu care la fel sa faci sa l călesti in frig pină crapă

| Freya1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Acuma nu exagera și tu,ca nu toți câini stau în casa.Da,când sunt friguri foarte mari poți sa ii adăpostește intr-o încăpere cum e cămara,camera unde ai centrala, garaj etc, dar nu toți sunt ținuți în casa.
Și eu iubesc animalele și le țin în casa pe cele pe care pot, dar mai sunt și câini de curte, de paza ce asa stau.

| Adrian_Doaga_2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, NU! Cainele avea 2 locuri bune(spatioase/calduroase) Am un caine de rasa "Amstaff" care are il tin unde-va bagat intr-un grajd ceva de genu, e acoperit foarte bine cainele are caldura destula + cusca lui veche si aia calduroase pentru ca mai bag haine acolo, el in locurile respective era cand nu se simtea bine avea caldura...Nu a murit de frig, a murit din cauza unei boli cum a zis si @adorbanii dar nu inteleg boala...

| sabin89 a răspuns:

Auzi ce expresie: "ești nebun la cap"! Măi, măi... Când s-or mai civiliza odată și oamenii ăștia!?

| Eireann a răspuns:

Incerc sa inteleg de ce 3 zile nu te-ai gandit sa il duci la veterinar sau sa chemi un veterinar? S-a chinuit saracul 3 zile si voua nici nu va pasa.

| Adrian_Doaga_2001 explică (pentru Eireann):

Nu exixsta veterinarii la mine in comuna + daca vreau sa ma duc intr-un oras bun cu veterinari trebuie sa parcurcg 3 zile...Am mai avut catei care tot asa stateau prost dar nu mureau

| adorbanii a răspuns:

Există două variante care-i pot explica moartea:
-a murit din cauza unei boli
-la otrăvit cineva

| Oana0309 a răspuns:

Cred ca veterinarul ar fi putut sa știe exact. Dar ori vreo boala, parazit sau virus, ori otrăvit sau a mâncat ceva periculos.
Păcat! Ar fi trebuit mers la vet sau chemat!