| alex1343 a întrebat:

Asi vrea sa imi construiesc un ring de wrestling dar nu stiu ce materiale imi trebuie. Vreau o lista detaliata si sa stiu cam pana in cat ar ajunge dar nu vreau ceva complicat vreau sa stiu din ce se fac corzile ce sa pun pe podea sa fie moale coltul ringului din ce este format si cum introduc corzile in coltul ringului.Cine ma poate ajuta?

P. Sbig grinin ce fac pernutele alea 3 de pe coltul ringului?

Răspuns Câştigător
| Barney a răspuns:

Ai nevoie de:1)loc liber.
2)4 stalpi de metal sau sau lemn ce vrei.

3)Ringul este patrat asa ca ai nevoie de 3 corzi (depinde daca de ex.ringul are 5m. pe 5m. ai nevoie de 3 corzi de 20 m.)
4) Daca ringul are de ex. 5M. ai nevoie de o placa de lemn (patrata) de aproximativ 7 cm.

5)Burete patrat de ex. 5M. la grosime aproximativ 4-5 cm. (podeaua ringului trebuie sa fie si dureroasa).

6)Panza cu care sa acoperi burete care se afla peste placa de lemn.

7)"Pernele" din coltul ringului se numesc turnbuckle, sunt facuti din burete si acoperiti cu (cred ca panza ceva mai groasa).

8)Cea ce inconjoara ringul si de obicei la raw scrie pe ea RAW este facuta din acelasi material ca acela cu care este acoperit buretele de la turnbuckle.

9)Acum iti voi raspunde la intrebarea "cum introduc corzile in coltul ringului", sunt niste suruburi speciale (nu stiu cum se numesc eu cand am facut avea tatal meu) care au o gaura la un capat si la celalalt capat este ca un surub, il poti prinde de stalpi. Faci gauri in stalpi si bagi acolo suruburile, suruburile sunt acoperite cu un burete subtire negru.

Daca nu ai inteles intra aici http://www.youtube.com/watch?v=YX98XzG3U4E&feature=mfu_in_order&list=UL si aici pentru partea a 2-ua http://www.youtube.com/watch?v=Zf9ZKuSvM4I&feature=channel

5 răspunsuri:
| Tiby a răspuns:

1) Wrestlingul e trucat
2) John Cena spune mereu in acele spoturi publicitare sa nu incerci asta acasa, la scoala, sau nicaieri!
"Please, stay safe! Don't try this!"

| RaduHD a răspuns:

@Tiby
1. U esti fake
2. E entertaiment, asa ca taci!

| alex1343 explică:

Mai aici am intrebat daca ma puteti ajuta nu era nevoie sa imi spui tu ca wrestlingul e trucat stiu asta de mult si chiar nu am nevoie de morala ta asa ca daca vroiai sa ma ajuti puteai sa imi spui ce va referitor la intrebare

| alex1343 explică:

@austin mersi mult de ajutor

| Moisa_Mihnea_1995 a răspuns:

1) loc liber 2) ia orice saltea care o ai tu si nu mai iti trebuie pune-o pe iarba fara tepi sau cu spini se ea 4 bureti cumparati de la magazin o haina de fas si o tai cu foarfeca ca alea de la wrestling din colt 3 corzi care se intind bine lemn sa fier orice vrei pui in colt si dupa ea 4 paturi care nu iti trebuie le bati cu niste cuie la margine si gata!