| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Astept raspuns rapid si venit din inima sad : ce faci, cum treci peste atunci cand esti jignit, ranit, dezamagit, umilit, si cand ai vrea sa urmezi alte cai care nu stii cum sunt, cand nu simti ca ai nici un drept de a spune ceva, cand nu stii sa rezolvi ceva si cand nu ai incredere deolc in tine?sad funda si raspuns rapid

4 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Increderea in sine este cea mai importanta, ea te ajuta sa depasesti momentele grele in viata.Propuneti sa depasesti jignirile, dezamagirile si umilirile...fa lucruri care sa iti distraga atentia si va trece repede. cel putin la mine functioneaza

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
In primul rand, aceasta este o stare temporara, deși poate fii fatala în unele momente.
Ce fac eu? Ma gândesc, cum sa fac sa-mi fie mai bine și mie, și celor din jur, sau cel puțin sa nu-i afecteze asa tare.
Reculegerea și timpul sunt cele mai bune remedii!
O zi buna!

| fitzuia a răspuns:

E un sentiment foarte neplacut, la care nu ai ce face, timpul le rezolva pe toatewinking

| anonimCelebru a răspuns:

Buna intrebarea, mai ales in perioada asta grea prin care trecem toti...dar majoritatea nu se arata ca sunt la pamant, mereu trebuie sa ai speranta ca poti sa treci peste si sa te gandesti ca sunt altii mult mai rau ca tine, sincer e usor sa spui ca tu nu poti dar iti e doar frica sa incerci...acum nu stiu daca ce ai spus te caract. direct sau ai spus la modul general?!