| nimeni_2035 a întrebat:

Ati facut vreodata un experiment?

Răspuns Câştigător
| M4RK a răspuns:

Da, la ora de chimie happy

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur, foarte multe. Atat la chimie cat si la fizica.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oh, da! Nu vrei sa stii cum arata pisica dupa experiment. Si nici ce-a iesit din gura soferului cand a descoperit cartoful. Si nici reactia maica-mii cand am scos soricelul din buzunar. Mai spun?

nony
| nony a răspuns:

Tot caut scopul unora pe TPU thinking Poate nu au scop, mai vedem.

nony
| nony a răspuns:

Edit.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

In fiecare zi, de tot felul.

| Razvan a răspuns:

Pe la chimie intr-a 7 a.Cu fenoftaleina si turnesolul

mlm
| mlm a răspuns:

Da cand eram profesoara la scoala faceam foarte multe experimente la biologie cu elevii, dar acum in domeniul care lucrez nu mai fac experimente cu toate ca mi-ar fi placut.

| antonius74 a răspuns:

Da, chiar azi la ora de chimie a trebuit sa ard o banda de magneziu... ce hilar aratam cu ochelarii speciali laughing

| madalicious a răspuns:

Da dar nu la chimie/fizica.ca profesoarei ii era frica sa ne lase in laboratorlaughing experimente in viata cotidiana.nu merita enumerate.laughing

| arysa a răspuns:

Cand eram mai mica imi placea sa fac experimente; din ce mai imi aduc aminte odata am pus o urzica intr-o sticla cu apa si o scoteam in fiecare zi, mai puneam ceva pe ea(pamant, nisip, etc), o mai si bateamlaughing pentru ca speram sa o fac sa nu mai urzice... dar tin minte ca nu mi-a reusit experimentul...

| astertix09 a răspuns:

Noi experimentam zilnic cate ceva, fie ca vrei sa vezi cum iti va fi cu un anumit tip de tunsoare, fie ca vrei sa vezi cum va reactiona o persoana la un alt tip de abordare decat cea obisnuita, experimentam cu aromele in bucatarie,
Doamne, cate experimente poti face zilnic!

| mcrenma a răspuns:

Da, am pus laxative in laptele unui coleg. laughing
Nu, nu am facut, dar mi-ar placea.

| dean a răspuns:

Da in clasa a 9-, niste sapun, da nu mai stiu ce substante foloseamlaughing!