| CioCĂlătiCăăă a întrebat:

Ati fost in excursie? Ce ati vizitat? Funda pentru. cea mai frumoasa descriere a locurilor...restul vot!

Răspuns Câştigător
| TheCreionel a răspuns:

Buna! Am fost la MARAMURES in excursie. Am pornit de acasa si ne-am dus pe la aeroport la Satu Mare, am poposit la Sambra Oilor si ne-am jucat in padure iar niste colege facea PIPI acolo si noi. ce priveliste!(fundu)Apoi la Sapanta si cel mai mult mi-a placut mormantul ala pe care scria cu o soacra rea, dupa aceea am mers la o valtoare (un oc ca si o vale in care se spala haine) si ne-am bagat picioarele in apa. brrr! ce rece era! Am fost si la Muziul Memorial "inchisoare" in care a murit Iuliu Maniu si au fost inchisi anticomunistii.
Am trecut peste muntii Gutai si am oprit la HANUL PINTEA VITEAZUL unde am mancat o inghtata buuunaa...Stiind ca stau in Simleu Silvaniei(jud. Salaj) am venit pe la Baia Mare si ne-am oprit intr-un parc de distractii. Am venit apoi pe la Cehu Silvaniei Zalau... si insfarsit acasa!
Funda?:X

1 răspuns:
| AlexaBio1234 a răspuns:

Buna! Eu am fost pe 14 mai cu clasa in buc la muzeul satului.Acolo am vazut cocosi,gaini, case vechi dar cu o valoare mare.
Apoi am fost la m. taranului roman, am fost si la zoo si m-am plimbat prin tot buc avand in vedere ca eu nu stau acolo.Am fost si la un fel de concert.A fost super ne-am intors acasa pe la 10 jum seara.