| Farcas a întrebat:

Azi mi-am luat un mp3. Poate o sa ziceti ca sunt proasta dar problema ii ca nu stiu sa il deschid.am apasat pe toate butoanele posibile si nu se deschide.Cand il bag prin cablu in calculator merge, adica se aprinde lumina, dar dupa ce l-am scos afara se inchide si nu mai stiu sa il aprind.pe ce butoane sa mai apas? ma gandesc ca din moment ce in calculator merge, nu are cum sa nu mearga si dupa ce l-am scos afara.deci.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

@timea - vezi sa nu fie activat. Apasa pe play, daca nu merge muta pozitia butonului HOLD si apasa din nou. Asigura-te intai sa aiba baterie. Sa-mi spui daca ai reusit. Poti sa-mi trimiti mesaj pe privat.

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Trebuie sa aiba instructiuni in vreo limba civilizata, sau pe vreun CD...Si, daca n-are butonele vizibile, o fi cu comenzi digitale...il atingi unde-l doare si o ia din loc.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Intoarce-l pe toate partile si vezi daca nu are pe undeva scris HOLD. Ai grija sa nu fie activat. In cazul in care e activat, nu te lasa sa umbli la butoane. Sau tine apasat mai lung pe play (Play este acel buton pe care ai desenat un triunghi cu doua liniute paralele verticale in dreapta). Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inca un detaliu... Daca e mp3 de ala micut ai grija sa aiba bateria inauntru. Daca ii scoti capacul ca sa-l bagi la calculator, mai ai o bucata in spate care se scoate si unde se pune bateria. Si foloseste baterie AAA/R3.

| Farcas explică:

@kittyalexandra Am butonul acela de care zici, HOLD.

Shin
| Shin a răspuns:

Uita-te pe instructiunile care au venit cu mp3 player-ulwinking Unele gadget-uri au niste butoane mai ciudatewinking
Shin

| greg a răspuns:

laughing))) ce scumpa ai fost
Nu ma pricep la mp3`uri. Poate butonul de ON e mai "ascuns", adica poate nu pare un buton.

| buburuzAndreea a răspuns:

Are un buton cu On/Off si apoi trebuie sa tii apasat mai mult pe Play. Sper sa nu fie stricat! worried

Răspuns utilizator avertizat
| adyth a răspuns:

Majoritatea mp3/mp4 au buttonul pe laterala... big grin

| sweety_1169 a răspuns:

De la ce firma e? cauta pe youtube denumirea lui si acolo o sa gasesti un miniclip cu el cum functioneza si o sa stii sa l aprinzi, bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa faci e cam greu si pentru mine sad

| lauryndacool a răspuns:

Nu-mi dau seama doar trebuie sa vad